Seminarium zespołu badawczego w ramach projektu „Polskie organizacje imigranckie w Europie”

przez | 30 października 2015

W środę 28.10.2015 roku w siedzibie Instytutu Zachodniego odbyło się seminarium zespołu badawczego w projekcie „Polskie organizacje imigranckie w Europie” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach programu SONATA BIS. W obradach wzięli udział pracownicy Instytutu Zachodniego – dr Michał Nowosielski i Witold Nowak oraz badacze i badaczki wchodzący w skład zespołu – dr Michał Garapich (Uniwersytet Roehampton), dr Agnieszka Legut (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), dr Joanna Leska-Ślęzak (Uniwersytet Gdański), Magdalena López Rodríguez (Uniwersytet Middlesex), dr Piotr Plewa (MPiPS) i dr Mikołaj Stanek (Uniwersytet Complutense w Madrycie i Uniwersytet w Coimbrze). Gościnnie w obradach wziął udział również przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą – p. Wojciech Tyciński.

Seminarium miało służyć, z jednej strony, poznaniu się członków i członkiń niedawno uformowanego zespołu badawczego, a z drugiej strony, rozpoczęciu prac merytorycznych w projekcie. W pierwszej części obrady skupiły się na dyskusji wokół założeń projektu i szczegółowej problematyki badawczej – w efekcie dopracowana została konceptualizacja i struktura problemowa przedsięwzięcia. Następnie uczestnicy seminarium wypracowali projekty jakościowych narzędzi badawczych, które znajdą zastosowanie w fazie badań terenowych rozpoczynających się z początkiem 2016 roku.

Uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie i wytężoną pracę podczas seminarium!