Seminarium zespołu badawczego w ramach projektu „Polskie organizacje imigranckie w Europie”

przez | 30 października 2016

W piątek, 25.11.2016 roku w siedzibie Instytutu Zachodniego odbyło się seminarium zespołu badawczego w projekcie „Polskie organizacje imigranckie w Europie” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki. W obradach wzięli udział pracownicy Instytutu Zachodniego – dr Michał Nowosielski, dr Witold Nowak i dr Jacek Kubera oraz badacze i badaczki wchodzący w skład zespołu – dr Roch Dunin-Wąsowicz (London School of Economics), dr Agnieszka Legut (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Ignacy Jóźwiak (Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego), dr Magdalena López Rodríguez (Uniwersytet Middlesex), Marcin Fronia (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk), Marcin Paszko (Uniwersytet Complutense w Madrycie) oraz dr Łukasz Pomiankiewicz.

Seminarium służyło wymianie doświadczeń z dotychczasowych prac empirycznych oraz omówieniu uzyskanych w projekcie wyników badań. Badacze i badaczki należący do zespołu mieli okazję zaprezentować rezultaty przeprowadzonych kwerend literaturowych i dokumentacyjnych oraz badań przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za politykę integracyjną w poszczególnych państwach przyjmujących. Uczestnicy i uczestniczki seminarium dyskutowali wyniki swoich prac w odniesieniu do celów projektu, w tym weryfikacji modelu wyjaśniającego zaproponowanego na etapie planowania przedsięwzięcia.

Zespołowi badawczemu dziękujemy za wizytę w Instytucie Zachodnim oraz owocne spotkanie!